Založ si blog

Nový dizajn Blog. Pravda. sk: Čo sme zmenili?

Pravda. sk spustila vo štvrtok 13. júna zmodernizovaný Blog.Pravda.sk. Pôvodný redakčný systém WordPress, na ktorom sú naše blogy postavené, bol už trochu zastaralý, tak sme ho nahradili novšou verziou. Zároveň sme trochu zmodernizovali vzhľad blogu, zväčšili medzery medzi písmenami a riadkami, aby sa články pohodlnejšie čítali. Nový dizajn by sa mal viac hodiť k našim zmodernizovaným projektom ako Varecha.sk či novému magazínu Žena.Pravda.sk.

 

Predstavujeme vám nový dizajn blogov

V novom dizajne sme jasnejšie oddelili založenie blogu a prihlásnie. Pokiaľ sa chcete prihlásiť do svojho existujúceho blogu v hornej časti kliknite na “Prihlásenie”, ak si chcete vytvoriť nový blog, tak kliknite na “Založ si blog”

 

novyblog1

Po kliknutí na prihlásenie sa vám zjaví rovnaké prihlasovacie okienko ako doteraz.

novyblog2

Stačí zadať meno a heslo a prihlásite sa do svojej blogerskej zóny. Úplne na vrchu webstránky sa objaví čierna blogerská lišta. Pokiaľ je hore reklama, tak sa čierna blogerská lišta nachádza až nad ňou.

V ľavej časti uvidíte “Moje blogy”, čo je linka na administráciu vašich blogov a v pravej časti čiernej lišty uvidíte svoje prihlasovacie meno, odtiaľ môžete upravovať svoj profil a svoje nastavenia.

novyblog3

 

Ak sa presuniete myšou do pravého rohu čiernej lišty na vaše prihlasovacie meno, vysunie sa vám váš osobný panel, kde si môžete upraviť svoj profil či odhlásiť sa.

 

novyblog4

Ak sa presuniete myšou do ľavého rohu čiernej lišty na “Moje blogy”, vysunie sa vám zoznam vašich blogov, prejdením na jeho názov sa dostanete k možnostiam ako:

– Nástenka
– Pridať článok
– Zobraziť web

novyblog5

Ak kliknete na Nástenka, dostanete sa do súhrnnej nástenky vášho blogu. Ak kliknete na Pridať článok, začnete písať nový článok. Linka zobraziť web vám ukáže váš blog tak, ako ho vidia ostatní.

 

Pridávanie článku a obrázkov

 

Keď ste sa z čiernej lišty preklikli na “Pridať článok”, dostanete sa do formulára, kde môžete rovno písať svoj nový článok. Napíšte nadpis a začnite písať článok.

novyblog6

Keď chcete do článku pridať obrázok kliknite na “Pridať súbor”.

 

novyblog7

Otvorí sa vám okienko, do ktorého môžete drag&dropnúť obrázok z plochy vášho počítača. Stačí chytiť súbor a myšou ho presunúť do stredy okienka na pridávanie.

novyblog8

Ak sa vám to zdá zložité, stačí kliknúť na “Vybrať súbor” a nájsť obrázok v počítači klasickým spôsobom.

 

novyblog9

Zvolený obrázok sa uploadne na servery Blog.Pravda.sk. Na stránke uvidíte náhľad fotografie, a v pravej časti formulára môžete upraviť jeho názov a popis. V pravej časti môžete vybrať aj veľkosť fotografie, ktorá sa vloží do článku.

Ak chcete fotku na celú šírku článku, vyberte možnosť “Veľká”.

 

novyblog10

Potom treba kliknúť na modré tlačítko “Vložiť do príspevku” a obrázok sa dostane rovno do vášho článku.

novyblog11

Ak kliknete na obrázok v náhľade článku, tak sa zjavia dve ikonky. Červená značka na vymazanie obrázku z článku.

novyblog12

 

A modrá ikonka malej “fotografie” na editáciu obrázku.

novyblog13

 

Ak kliknete na túto ikonku dostanete sa do editácie zobrazenia obrázku.

Otvorí sa vám okno na Upravovanie obrázku, môžete ho zmenšiť, rozhodnúť sa, ako zarovnáte obrázok – či bez zarovnania, či ho dáte do ľava a text bude obtekať vpravo alebo naopak.

novyblog14

Ak vypníte alternatívny text, bude to názov obrázku, ktorý sa zobrazí ľuďom pri čítaní blogu, ak prejdú na obrázok myšou.

Keď si upravíte zobrazenie fotografie ako chcete, potvrďte zmenu dole kliknutím na tlačítko “Aktualizovať”.

novyblog15

 

Keď nechcete, aby obrázok obtekal vložte tam radšej väčšiu verziu obrázku. Tak, že zmažete pôvodný, kliknete na Pridať súbor.

novyblog16

 

Otvorí sa formulár na pridávanie obrázkov. Blog.Pravda.sk si pamätá obrázky, ktoré ste uploadli a ukladá vám ich do Multimediálnej knižnice, kde je archív vašich obrázkov. Stačí kliknúť na obrázok, systém označí s ktorým obrázkom chcete pracovať a zvoliť veľkosť a Vložiť do príspevku.

Ak chcete nahrať nový obrázok, tak hore vedľa Multimediálnej knižnice kliknite na Nahrať obrázok

 

novyblog17
Keď dopíšete svoj článok, kliknite si na “Náhľad”, aby ste videli ako článok vyzerá. Prípadne si ho kontrolujte priebežne, ako píšete. Článok v Náhlade uvidíte tak isto, ako ho uvidia ostatní čitatelia.

novyblog18

Ak nestíhate dnes dokončiť článok, alebo vám chýba inšpirácia, uložte si článok ako Koncept, potom sa k nemu budete vedieť kedykoľvek vrátiť a dopísať ho.

novyblog19

Ak ste článok dopísali a ste spokojný s jeho náhľadom, kliknite na Publikovať článok a článok sa zverejní na blogu.

 

novyblog20

Keď sa v budúcnosti budete chcieť vrátiť k článkom, upraviť ich, zeditovať koncepty, kliknite v ľavom menu na položku Články, alebo Všetky články.

 

Hotovo!

Skúste pridať nový článok. Je to jednoduché!

* * *

novyblog-flog

Mimochodom, ak si myslíte, že blogovanie nie je pre vás a máte radšej fotografie, tak možno ste si v pravom stĺpci všimli “Fotografie od čitateľov”, Pravda vám okrem Blogu ponúka aj službu Flog.sk.

 

Flog je vlastne fotografický blog, môžete tam pridávať fotografie a prezerať krásne fotografie od ostatných flogerov.

 

Navštívte aj našu službu flog.pravda.sk

 

Veríme, že sme týmto krokom blogy na Pravda.sk vylepšili. Samozrejme, sme pripravení na vaše pripomienky.

Admin

#BLOGERROKA 2015 zverejnil mená víťazov, je medzi nimi aj spolupracovník Pravda. sk

14.05.2016

Prestížny projekt #BLOGERROKA 2015 už po druhýkrát zverejňuje TOP rebríček najlepších blogerov na Slovensku v desiatich kategóriách. Organizátorom súťaže #BLOGERROKA je PR agentúra MEDIA viac »

Začína sa súťaž #BLOGERROKA 2015 – blogeri z Pravdy, zapojte sa!

17.03.2016

V súťaži Bloger roka 2014 bodovali aj autori, ktorí si pre svoje články vybrali priestor na Pravda.sk. V špeciálnej kategórii Najlepší blogerský príspevok 2014 sa na 2. mieste umiestnil Martin viac »

Pozor! Blog bude mať technickú prestávku

26.08.2014

Milí blogeri, vzhľadom na presun blogu Pravda.sk na iný, výkonnejší server, bude blog počas migrácie dočasne nedostupný. Plánovaná technická prestávka sa začne vo štvrtok 27. augusta o viac »

SEPS, Slovenská elektrizačná prenosová sústava

Odborári v SEPS sa nepripojili k štrajkovej pohotovosti

20.10.2017 09:55

Odborári v Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave (SEPS) sa nepripojili k štrajkovej pohotovosti, ktorú vyhlásil energetický odborový zväz.

Rohingovia

UNICEF: Deti Rohingov zažívajú v Bangladéši peklo na Zemi

20.10.2017 09:52

Migranti potrebujú čistú vodu, jedlo, hygienické potreby, strechu nad hlavou alebo tiež očkovanie proti možnému výskytu cholery.

Sebastian Kurz

Zverejnili konečné výsledky rakúskych volieb. Kurz je oficiálny víťaz

20.10.2017 09:10

Účasť v nedeľňajších voľbách bola 80 percent.

marihuana, konope, rastlina,

Peruánsky parlament legalizoval marihuanu na lekárske účely

20.10.2017 08:38

Zákon umožní použitie marihuany a jej derivátov, ako napríklad konopného oleja.

administrator

O službe Blog.pravda.sk - blog administrátora

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 138015x
Priemerná čítanosť článkov: 3450x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy