Založ si blog

Subdomény po oddelení Blog.pravda.sk a Blog.sk

Sledujem výmenu názorov na stránkach Blog.sk a nestačím sa čudovať. OK, možno je to prirodzená nervozita vyvolaná neistotou z prichádzajúcich zmien. Chcem k tomu povedať pár slov.

♦ Nemáme žiadny záujem akýmkoľvek spôsobom parazitovať na subdoménach, na ktorých roky pôsobili blogeri z Blog.sk. Ak by sa sa o to pokúsil niekto iný, parazitujúcu subdoménu na Blog.pravda.sk vymažeme. No robiť dopredu paniku, že sa zrazu vyroja blogeri-paraziti, sa mi zdá byť mierne paranoidné.

♦ Treba akceptovať, že doména Pravda.sk a jej subdomény sú cenné aktíva nášho vydavateľstva a máme plné právo nakladať s nimi podľa vlastného uváženia. Doména vždy patrí prevádzkovateľovi. Ak je pre niekoho dôležitá trvalá a nezameniteľná identita vo virtuálnom svete, mal by si zaregistrovať vlastnú doménu druhého rádu typu mojemeno.sk (mnoho ľudí to aj robí).

♦ Príklad: „Bonnie“ ako subdoména blogu môže byť atraktívna pre potenciálnych blogerov bez akýchkoľvek zlých úmyslov, ktorí ani netušia, že predtým na subdoméne Bonnie.blog.pravda.sk blogoval niekto iný. Takému blogerovi nebudeme brániť, aby subdoménu používal, ak si ju zaregistruje ako prvý. Rovnako v tom nebudeme brániť „pôvodnej“ Bonnie, stačí akceptovať naše pravidlá používania.

♦ Treba prijať ako realitu fakt, že od 1. marca sú Blog.pravda.sk a Blog.sk v podstate konkurenti. Automatické presmerovanie subdomén Blog.pravda.sk na subdomény Blog.sk preto neprichádza do úvahy. Odkazy na neexistujúce stránky budú presmerované na registráciu nového blogu, resp. na chybové hlásenie.

♦ Skončenie spolupráce medzi Pravdou a Blog.sk možno niektorí blogeri vnímajú ako nepríjemnosť, ale také veci sa bežne stávajú. So Singularity sa rozchádzame slušne a slušne sa chceme zachovať aj voči blogerom, bez ohľadu na to, či ostanú na Blog.sk alebo si založia nový blog na Pravda.sk.

♦ Dá sa to brať aj pozitívne: Namiesto jedného blogportálu sú dva, čiže je väčší výber. Konkurencia bude tlačiť na poskytovanie lepších služieb.

♦ Aby som upokojil situáciu, ponúkam ústretový krok. Kto si chce „zarezervovať“ svoju pôvodnú subdoménu, ale nechce akceptovať naše podmienky používania, nech vyplní registráciu na založenie nového blogu a namiesto požadovaných osobných údajov napíše „rezervácia subdomény z Blog.sk“. Také subdomény nebudem vymazávať a „podržím“ ich žiadateľovi do konca roka 2010. To je dostatočne dlhý čas, aby sa bloger na doméne Blog.sk udomácnil a vybudoval si novú sieť prepojení, čím pre neho subdoména na Blog.pravda.sk prestane byť dôležitá. Na „zarezervovanom“ blogu sa nebude dať publikovať – na jeho aktiváciu bude potrebné splniť podmienky používania, tzn. poslať adminovi chýbajúce registračné údaje.

Ešte pár slov o tom, prečo pri zakladaní blogu v novom systéme požadujeme osobné údaje. Podľa môjho názoru je totálna anonymita príčinou väčšiny nepríjemných javov na Blog.sk. Ak používateľ vie, že admin pozná jeho skutočnú identitu (hoci ju nemôže nikomu prezradiť), bude sa viac ovládať. Je to ochrana nielen pre prevádzkovateľa, ale aj pre ostatných blogerov – nezmyselných invektív bude výrazne menej.

Nový blog budeme regulovať prísnejšie, ako to možno bolo zvykom na Blog.sk. To je fakt, za ktorý sa nemusíme nikomu  ospravedlňovať. Jednoducho máme svoju predstavu o blogportáli a tú realizujeme. Okrem toho, Pravda je viac na očiach a nemôže si dovoliť na svojich stránkach takú voľnosť, akú si môže dovoliť nezávislý prevádzkovateľ.

Pozor! Opäť je tu predvolebné moratórium

27.03.2019

Milí blogeri, Od 28. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajšiemu 2. kolu prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania viac »

Nezabudnite – máme moratórium!

14.03.2019

Milí blogeri, Od 14. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajším prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, viac »

Nezabudnite: Moratórium platí aj na blogoch

02.11.2017

Milí blogeri, Od 2. novembra platí, že volebná kampaň k sobotňajším voľbám do VÚC sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda viac »

komunálne voľby 2018, voľby, plenta

Šancu vyhrať voľby majú štyri strany. Druhý hlas ukazuje ich možnú silu

21.01.2020 00:00

Medzi decembrom a januárom rástol potenciál meraný prostredníctvom tzv. druhých hlasov Smeru, ale aj extrémistom.

greta thunbergová

Greta nakrúcala v Poľsku 'špinavú' elektráreň, sprevádzala ju polícia

20.01.2020 23:33

Švédska ekologická aktivistka Greta Thunbergová v Poľsku nakrúcala film o najväčšej uhoľnej elektrárni v Európe.

irak bagdad americké veľvyslanectvo ambasáda

Tri rakety dopadli neďaleko amerického veľvyslanectva v Bagdade

20.01.2020 23:04

Spojené štáty obviňujú polovojenské skupiny z podobných útokov, ku ktorým došlo v minulých mesiacoch v Zelenej zóne.

Polícia SR

Jeden mŕtvy, dvaja zranení v Kežmarku. Polícia vyšetruje vraždu

20.01.2020 22:52

Polícia potvrdila úmrtie muža i ďalších dvoch zranených po incidente v Kežmarku, zároveň začala trestné stíhanie.