Založ si blog

Novinky: Listovanie v blogoch a vyššia verzia WordPressu

Milí blogeri…

hoci s viacerými z vás som vo viac či menej pravidelnom kontakte, takto hromadne som sa dlho neozval. Dozrel ten čas.

Asi ste si všimli drobné zmeny. Prehodili sme blogy na vyššiu verziu wordpressu. Hádam ste si zvykli. Ohlasy neboli žiadne, ale čo je dôležité, neboli negatívne. Každý, kto je prihlásený, už priamo na stránke v hornej lište vidí navigačné menu, ktoré mu uľahčí prístup k administrácii svojho blogu a rovno i otvoreného článku.

Pod každý článok sme navyše oddnes pridali aj akési listovanie blogom – teda automatický prechod na novšie aj staršie články a to tak, že vidíte rovno ich titulky. Ľahšie sa vám teda bude prechádzať článkami v blogu, do ktorého ste sa začítali.

Pripravujeme aj ďalšie úpravy, ktoré verím, že môžeme nazývať zlepšenia, ale o nich radšej až po tom, keď budú hotové.

Keď už píšem, zareagujem na to, čo čítam vo vašich mailoch a sem-tam aj v debatách.

Stále väčší a väčší dôraz kladieme na dodržiavanie autorského zákona a autorských práv. Možno ste si všimli, že sa z blogu, resp. zatiaľ z jeho hlavnej stránky stratili články, ktoré boli doslovnou kópiou iných článkov, poviedok, fejtónov atď. Je možné, že na základe nárokov držiteľov týchto práv budeme musieť niektoré články a možno aj celé blogy vymazať. Ak ich teda nenájdete, viete aspoň dôvod. Citácie, samozrejme, zakázané nie sú, ale kopírovanie celých článkov, aj keď s uvedením zdroja, je neprípustné. Zatiaľ iba mailom upozorňujeme aj na neoprávnené používanie fotografií, ale aj tu budeme musieť byť zrejme prísnejší.

Z titulnej strany a zo zostavy článkov sme vyradili aj niektoré texty, ktoré v sebe niesli prvky reklamy. Prísnejší začíname byť aj na články, ktoré článkami nie sú a sú v nich iba odkazy, linky, samotné fotografie či videá. Na vkladanie fotografií máme flog, na šírenie videí z youtube sú aj iné spôsoby. Fotkám a videám sa nebránime, ale musia byť súčasť textu.

Mnohí z vás nám vyčítajú, že na blogoch je príliš veľa politikov, politiky, náboženstva, rómskej problematiky  atď. Uvedomte si, prosím, že Pravda.sk len poskytuje priestor, ale obsah tvoríte vy sami. A vy, teda pisatelia a čitatelia, ten obsah aj čítate. Výsledkom sú najčítanejšie a najkomentovanejšie články. Veľmi ma potešilo, že sa medzi najčítanejšími objavila konečne aj básnička:-)

PS: Blogy o blogeroch nie sú dovolené. Právo písať má každý, kto sa (dúfam) korektne zaregistruje a dodržiava pravidlá. Zastanem sa každého z vás. Nielen Pavla Pašku.

Marian Niton

administrátor blog.pravda.sk

Pozor! Opäť je tu predvolebné moratórium

27.03.2019

Milí blogeri, Od 28. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajšiemu 2. kolu prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 28. marca od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo [...]

Nezabudnite – máme moratórium!

14.03.2019

Milí blogeri, Od 14. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajším prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 14. marca od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo neprospech. [...]

Nezabudnite: Moratórium platí aj na blogoch

02.11.2017

Milí blogeri, Od 2. novembra platí, že volebná kampaň k sobotňajším voľbám do VÚC sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 2. novembra od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo neprospech. [...]

gedra

Začali sa prípravy zákona na zlepšenie bezpečnostnej situácie

24.05.2024 18:44

Na ministerstvá bol postúpený zoznam opatrení, ktoré je potrebné aplikovať na rezortnej úrovni s cieľom zlepšenia bezpečnosti a odolnosti SR.

orbán

Orbán: Sme spojení so slovenskou tajnou službou, máme informácie o atentáte na Fica

24.05.2024 17:32

Podľa Orbána mnoho ľudí adresovalo kritiku slovenským tajným službám kvôli tomu, čo sa stalo.

Vlada Kmec

Eurokomisia vyplatí Slovensku štvrtú tranžu z plánu obnovy

24.05.2024 16:04, aktualizované: 16:20

Slovensku nič nestojí v ceste, aby sa dostalo k 923 miliónom eur cez štvrtú žiadosť národného plánu obnovy a odolnosti.

img-banner-hangar

Hangáre pre nové stíhačky F-16 dovezú Taliani. Ministerstvo obrany za ne zaplatí viac ako štyri milióny eur

24.05.2024 16:00

Budú slúžiť aj ako mobilné opravovne či garáže pre bojové vrtuľníky Black Hawk.

administrator

O službe Blog.pravda.sk - blog administrátora

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 210690x
Priemerná čítanosť článkov: 4900x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy