Založ si blog

Od 1. novembra upravujeme Podmienky používania blogu

Milí blogeri…

 

Blogy na Pravda.sk ako nová služba portálu fungujú deväť mesiacov. Život, a najmä vaše aktivity a neraz aj pripomienky ukázali, že pôvodné pravidlá používania nevyhovujú, resp. nestačia pokryť všetko, čo dianie na blogoch prinášalo.

 

Od 1. novembra platia (a sú zverejnené – nájdete ich pod linkou na konci stránky) nové Podmienky používania.

 

Dva body z nich vypadli už pred pár dňami. Jeden sa týka debát, ktorých spravovanie prešlo od blogerov na administrátorov Pravda.sk. Ak nájdete pod vlastným, alebo vlastne pod ktorýkoľvek blogom diskutujúceho, ktorý porušuje pravidlá diskusií resp. píše nevhodne, kliknite myšou na „Nahlásiť“ alebo mi napíšte mail. Druhý sa týka automatického nároku na umiestnenie článku na titulnej stránke. Neriešime kvalitu či nekvalitu článkov, ale na titulku blogov nepustíme tých, ktorí aj po našej výzve porušujú Podmienky používania.

 

Odporúčame vám teda prečítať si pozorne nové Podmienky používania. Podrobne sme sa v nim – v novom bode 3 – venovali autorským právam a zdrojovaniu textov a fotografií.

 

Podstatne sme upravili Práva a povinnosti blogera. Aj vzhľadom na voľby (momentálne komunálne) sme museli upraviť podmienky, ktoré sa týkajú politickej reklamy. Nie je prípustná – povolené sú len osobné blogy politikov, kandidátov a v nich len ich osobné názory – nie agitácia a reklama politickej činnosti a aktivít.

 

Rozšírili sme aj oblasti, ktoré odteraz budeme považovať za porušenie podmienok (po novom bod 4.5.). Blog by si mal zachovať svoju úlohu – prinášať názory, postrehy, zážitky, pohľady na svet – teda texty. A nám sa množili blogposty, kde okrem titulku nebolo ani písmeno textu. Tiež budeme prísnejší na formu titulkov, na blogy o blogeroch, na komentovanie debát v blogoch atď.

 

Nemusíte sa báť, nevymysleli sme nič nové. Naše podmienky neobsahujú body, ktoré by ste nenašli v pravidlách na iných blogovacích stránkach.

 

Ešte raz, prosím, prečítajte si NOVÉ Podmienky používania.

 

Marian Niton,

administrátor blog.pravda.sk

Pozor! Opäť je tu predvolebné moratórium

27.03.2019

Milí blogeri, Od 28. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajšiemu 2. kolu prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 28. marca od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo [...]

Nezabudnite – máme moratórium!

14.03.2019

Milí blogeri, Od 14. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajším prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 14. marca od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo neprospech. [...]

Nezabudnite: Moratórium platí aj na blogoch

02.11.2017

Milí blogeri, Od 2. novembra platí, že volebná kampaň k sobotňajším voľbám do VÚC sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 2. novembra od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo neprospech. [...]

Matúš Šutaj Eštok

V akom stave je vyšetrovanie atentátu na Fica? Šutaj Eštok povedal, kedy by mohli byť známe prvé závery

20.06.2024 19:00

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že dozorujúca prokurátorka si neželá, aby o prípade informovali.

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.

administrator

O službe Blog.pravda.sk - blog administrátora

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 211359x
Priemerná čítanosť článkov: 4915x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy