Založ si blog

Od 1. novembra upravujeme Podmienky používania blogu

Milí blogeri…

 

Blogy na Pravda.sk ako nová služba portálu fungujú deväť mesiacov. Život, a najmä vaše aktivity a neraz aj pripomienky ukázali, že pôvodné pravidlá používania nevyhovujú, resp. nestačia pokryť všetko, čo dianie na blogoch prinášalo.

 

Od 1. novembra platia (a sú zverejnené – nájdete ich pod linkou na konci stránky) nové Podmienky používania.

 

Dva body z nich vypadli už pred pár dňami. Jeden sa týka debát, ktorých spravovanie prešlo od blogerov na administrátorov Pravda.sk. Ak nájdete pod vlastným, alebo vlastne pod ktorýkoľvek blogom diskutujúceho, ktorý porušuje pravidlá diskusií resp. píše nevhodne, kliknite myšou na „Nahlásiť“ alebo mi napíšte mail. Druhý sa týka automatického nároku na umiestnenie článku na titulnej stránke. Neriešime kvalitu či nekvalitu článkov, ale na titulku blogov nepustíme tých, ktorí aj po našej výzve porušujú Podmienky používania.

 

Odporúčame vám teda prečítať si pozorne nové Podmienky používania. Podrobne sme sa v nim – v novom bode 3 – venovali autorským právam a zdrojovaniu textov a fotografií.

 

Podstatne sme upravili Práva a povinnosti blogera. Aj vzhľadom na voľby (momentálne komunálne) sme museli upraviť podmienky, ktoré sa týkajú politickej reklamy. Nie je prípustná – povolené sú len osobné blogy politikov, kandidátov a v nich len ich osobné názory – nie agitácia a reklama politickej činnosti a aktivít.

 

Rozšírili sme aj oblasti, ktoré odteraz budeme považovať za porušenie podmienok (po novom bod 4.5.). Blog by si mal zachovať svoju úlohu – prinášať názory, postrehy, zážitky, pohľady na svet – teda texty. A nám sa množili blogposty, kde okrem titulku nebolo ani písmeno textu. Tiež budeme prísnejší na formu titulkov, na blogy o blogeroch, na komentovanie debát v blogoch atď.

 

Nemusíte sa báť, nevymysleli sme nič nové. Naše podmienky neobsahujú body, ktoré by ste nenašli v pravidlách na iných blogovacích stránkach.

 

Ešte raz, prosím, prečítajte si NOVÉ Podmienky používania.

 

Marian Niton,

administrátor blog.pravda.sk

Pozor! Opäť je tu predvolebné moratórium

27.03.2019

Milí blogeri, Od 28. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajšiemu 2. kolu prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 28. marca od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo [...]

Nezabudnite – máme moratórium!

14.03.2019

Milí blogeri, Od 14. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajším prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 14. marca od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo neprospech. [...]

Nezabudnite: Moratórium platí aj na blogoch

02.11.2017

Milí blogeri, Od 2. novembra platí, že volebná kampaň k sobotňajším voľbám do VÚC sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 2. novembra od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo neprospech. [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

administrator

O službe Blog.pravda.sk - blog administrátora

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 201006x
Priemerná čítanosť článkov: 4675x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy