Založ si blog

Čo so službou odkaz autorovi? Podmienili sme ju registráciou!

Milí blogeri

pred časom sme sa vás opýtali, či ponechať službu odkaz autorovi v pôvodnom stave, alebo ju upraviť.

Nedá sa povedať, že by ste sa jednoznačne priklonili na niektorú stranu, súboj sa skončil v športovej terminológii nerozhodne. Napriek tomu sme sa rozhodli – že službu upravíme. Ani nie tak kvôli obsahu odkazov, ale preto, že odosielateľ správy sa mohol podpísať ako chcel a neraz sa podpísal menom inej osoby – a práve to spôsobovalo najväčšie problémy, keď sa do korešpondencie dvoch osôb „namočila“ tretia, ktorá o tom nemala ani tušenie.

Od dnes sme súkromné odkazy autorovi, ak mu nechcete písať do debaty pod článok, podmienili registráciou na blog.pravda.sk. Momentálne ju môžu využívať len blogeri, aj to len vtedy, ak sú prihlásení. V odosielateľovi sa automaticky „predpíše“ prihlasovacie meno a mail blogera. Časom službu rozšírime tak, aby odkaz blogerovi mohli písať všetci registrovaní užívatelia služieb na Pravda.sk – na blogu, v diskusii, na flogu, na Vareche, na Birdze atď. Vďaka za pochopenie…

(doplnené 29. októbra 2012)

 

A tu je článok, ktorý všetkému predchádzal

Milí blogeri

určite viete, že pri každom jednom profile autora blogu je možnosť poslať mu súkromnú správu. Pripravili sme túto službu – a majú ju mnohé iné blogové stránky – v dobrom úmysle umožniť napísať súkromný odkaz autorovi článku. Jeho odosielateľ totiž môže mať dôvod, prečo písať privátne a nie reagovať pred všetkými, verejne, v debate.

Túto službu sme nijako neobmedzovali, chceli sme, aby k nej mal prístup každý jeden čitateľ Pravda.sk. Nepredokladali sme, že dôjde k jej zneužívaniu, resp. k zneužívaniu až v takej miere, ako sa deje v súčasnosti. Vy sami sa sťažujete a posielate nám dôkazy, že mnoho takýchto odkazov je vulgárnych a osočujúcich. Najhoršie je, keď sa autor takého odkazu podpíše menom či mailom inej osoby, často menom iného diskutujúceho či blogera a vznikajú zbytočné a možno aj naschvál rozdúchavané rozpory medzi vami samotnými.

My v redakcii máme len dve možnosti. Službu ako takú zrušiť úplne (nevieme momentálne ošetriť obsah ani to, aby niekto napísal vymyslenú mailovú adresu či nick), alebo ju podmieniť registráciou. Presne takou, aká je v debatách. To by však znamenalo, že každý, kto chce poslať odkaz, musí byť na službách stránky Pravda.sk registrovaný buď v debatách, alebo na blogoch. Ani v takom prípade síce neovplyvníme obsah odkazu, ale aspoň vieme zistiť, kto je jeho autorom, upozorniť ho a v prípade nevyhnutnosti mu prístup k službám obmedziť či úplne zakázať.

V prvom rade nás zaujíma váš názor, až potom sa rozhodneme. Môže sa stať, že väčšina z vás je so službou aj v momentálnom stave spokojná aj napriek možnosti jej zneužitia a my nakoniec žiadnu zmenu neurobíme. Je to na vás. V kažom prípade – nedá sa to nastaviť jednému tak, druhému inak.

Vyjadrite sa v debate. Len do nej prosím, na podporu vlastných tvrdení, nekopírujte nechutnosti, ktoré vám niekedy ako odkaz autorovi prišli:-) Mnohé z tých odkazov v redakcii máme a sú naozaj nezverejniteľné:-)

Pravda.sk

Pozor! Opäť je tu predvolebné moratórium

27.03.2019

Milí blogeri, Od 28. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajšiemu 2. kolu prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 28. marca od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo [...]

Nezabudnite – máme moratórium!

14.03.2019

Milí blogeri, Od 14. marca platí, že volebná kampaň k sobotňajším prezidentským voľbám sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 14. marca od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo neprospech. [...]

Nezabudnite: Moratórium platí aj na blogoch

02.11.2017

Milí blogeri, Od 2. novembra platí, že volebná kampaň k sobotňajším voľbám do VÚC sa skončila. Volebnú kampaň je vo všeobecnosti zakázané viesť 48 hodín pred dňom konania volieb, teda od štvrtka 2. novembra od 00:00 a v deň volieb až do skončenia hlasovania. Počas moratória je zakázané zverejňovať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo neprospech. [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

administrator

O službe Blog.pravda.sk - blog administrátora

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 203155x
Priemerná čítanosť článkov: 4725x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy